(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-02-23 11:57

Corveette 650 (Nr 2407884)

Długość [m]:

6.5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

1000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 189.00 km

Transport jachtów

    Kiedy chcemy dostać najlepszą wycenę za przewóz jachtu, trzeba podać wymiary oraz ciężar łodzi. Takie parametry można dostać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się zaczynając od krańca dziobu do środka rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu jachtu. Rozeznanie się w wymiarach żaglówki ułatwi firmom transportowym dopasować właściwą przyczepę i spełnić formalne zalecenia narzucone przez przepisy drogowe.

    W sytuacji, gdy zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze łodzi żaglowej jest potrzebna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem żaglówki, warto wyjąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić wyłącznie te, które są niezbędne na pokładzie. Wszelkie przedmioty, jakie zostały zostawione na żaglówce powinny zostać zabezpieczone i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt przewozu jachtu
    Ceny przewozu żaglówki uzależnione są na ogół od rozmiarów i wagi żaglówki, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu małych żaglówek rozpoczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za transport żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy transporcie żaglówki na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Funka, 89-606, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Powidz, 62-430, Polska

Od 10 mar 2018 do 31 mar 2018