Cranchi 30 Endurance (Nr 5729691)

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

2.95

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

4000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1111.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Genewa, Genewa

Od 2 mar 2020 do 13 mar 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Żeby dostać dokładną wycenę za transport jachtu, należy podać wielkość oraz ciężar łodzi. Takie parametry można otrzymać od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się zaczynając od krańca dziobu do środkowej części rufy, zaś wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi. Wiedza o wymiarach łodzi żaglowej ułatwi firmom transportowym dopasować właściwą naczepę i spełnić formalne zalecenia nakładane przepisami drogowymi.

W sytuacji, jeśli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami ulokowanymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze jachtu jest potrzebna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w którym będzie przewożona (przykładowo z umeblowaniem, z bagażem). Przed transportem łodzi żaglowej, wypadałoby wyciągnąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na łodzi. Wszystkie elementy, jakie pozostały na żaglówce powinny zostać osłonięte i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać zdjęte i zwinięte, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu żaglówki
Koszty przewozu żaglówki zależne są przede wszystkim od rozmiarów i ciężaru łodzi żaglowej, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu niedużych łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł/km. Za transport większych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Na przykład, za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za transport jachtu na odcinku uiszczono kwotę 2690 zł.