(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-04-29 19:05

Crf 450

(Nr 1759836)
Crf 450

Dystans: 3465.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gdańsk, Poland

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rejkiawik, Islandia

Termin elastyczny