(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-04-29 19:05

Crf 450

(Nr 1759836)
Crf 450

Dystans: 3465.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gdańsk, Poland

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rejkiawik, Islandia

Termin elastyczny