(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-16 23:54

cristales de ancho 3 metro 21 por 2 metro pesa 6 T ,hay que con camion con grua y soporte

(Nr 2292892)
cristales de ancho 3 metro 21 por 2 metro pesa 6 T ,hay que con camion con grua y soporte

Długość [m]:

2000

Szerokość [m]:

3210

Wysokość [m]:

2000

Waga w kg (łączna):

5700.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

es flagires no puede poner en plano

Opakowanie ładunku:

son 50 hojas sin enbaquetado

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 458.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu elementów szklanych, delikatnych lub niewytrzymałych należy wcześniej pomyśleć o możliwości osłonięcia przesyłki – w takiej sytuacji nie wystarczy typowy karton. Wolną przestrzeń pakunku warto zapełnić elastycznymi fragmentami osłaniającymi. Delikatną rzecz bezpiecznie będzie zawinąć w folię bąbelkową – przede wszystkim uwagę należy poświęcić przedmiotom ze szkła i dodatkowo należy wypełnić wolne miejsca w opakowaniu, żeby się one nie poruszały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Nie licząc osłonięcia elementu folią, ważne będzie także otoczenie przedmiotu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

    Gdy transportujemy duże ze szkła przedmioty na przykład szyby, to należy ochronić je zarówno przed rozbiciem jak i przed zarysowaniem. Ze szkła przedmiot owijamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą szarą, układamy w pudle oraz drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z tym samym napisem.

    Mniejsze ze szkła przedmioty takie jak szklanki, lampki warto owinąć niepotrzebnymi gazetami lub ręcznikami. W dalszym kroku układamy je w pudełku w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Podobną techniką pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się przedmiotów, np. lampy lub monitory, dobrą praktyką jest wykorzystać dla dodatkowego ochronienia elastyczne materiały, przykładowo ubrania oraz gąbki.

    Koszt przewozu elementów delikatnych uzależniony jest od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania oraz terminu realizacji przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeżeli życzymy sobie użycia specjalnych tworzyw zabezpieczających (jeśli chcemy, aby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na giełdzie transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek niecałe 140 złotych. Za transport lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 złotych.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

19 sty 2018

Adres i termin dostawy

Ondara, 03760, Hiszpania

19 sty 2018