(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-25 12:26

Cross (Nr 2413244)

Marka i model:

Ktm 125

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 298.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Brzesko, 32-810, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, 00-468, Polska

Termin elastyczny