Cross (Nr 7668085)

Cross
Waga
Sztuk
Keeway Superlight 125
Długość
226 cm
135 kg
2
Łączna waga:
270 kg
Dystans
1136 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Brabant, Landerd

Od 5 lip 2021 do 11 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Jeżów

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.