(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-28 00:14

Cross ktm 250

(Nr 2244693)

Marka i model:

Ktm 250

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1855.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sandwell, B66, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny