(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 20:22

Cross Maschine

(Nr 2648220)
Cross Maschine

Marka i model:

Husquarna cr500

Waga w kg (łączna):

110.00

Budżet zlecenia [€]:

7000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sondershausen, 99706, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hartberg, 8230, Austria

Termin elastyczny