Cuadro (Nr 8034405)

Cuadro
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Cuadro
124 x 10 x 104 cm
10 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
10 kg
Dystans
0 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Od 1 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kalifornia, San Francisco

Od 1 paź 2021 do 31 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki bywa zagadnieniem, któremu należy poświęcić dużo uwagi, gdyż są to niejednokrotnie rzeczy o niemałej wartości, czy to majątkowej, czy uczuciowej.

            Żeby zlecić ten typ transportu w serwisie Clicktrans, wybierz opcję „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wtedy przeświadczenie, że przesyłka zostanie zauważona przez firmę transportową. Gdy chcesz, żeby firma przewozowa opakowała malowidło lub figurę, zapisz taką wiadomość w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód również ustalić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Gdy chcesz sam spakować dzieło sztuki do transportu, nie zapomnij o kilku zasadniczych radach. Folia bąbelkowa jest w sam raz do osłonięcia powierzchni przed zarysowaniami. Gdy zawijasz nią obraz, folia bąbelkowa nie powinna przywierać do farby, warto więc przedtem zawinąć malunek w inną, nieklejącą tkaninę, np. w prześcieradło. Jeśli starasz się przetransportować dzieło w pudle czy skrzyni, koniecznie wypełnij puste przestrzenie między rzeźbą a przegrodami skrzyni. Można do tego wziąć specjalne styropiany albo syntetyczne napełniacze, ale sprawdzą się także, pogniecione fragmenty makulatury, na przykład gazet. Znaczące jest, aby opakowanie było przynajmniej odrobinę większe niż transportowane dzieło sztuki, żeby uniknąć poruszania się w środku pakunku.

            Cena przewozu dzieła sztuki może być zdumiewająco niska. Wykonany w serwisie Clicktrans przewóz pokaźnego malowidła na odcinku Kraków – Warszawa odbył się za jedyne 100 PLN.