(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Dzieła sztuki Dodano: 2018-05-27 20:45

Cuadro emarcado (Nr 2756532)

Długość [m]:

400

Szerokość [m]:

600

Wysokość [m]:

40

Waga w kg (łączna):

1.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Frágil

Opakowanie ładunku:

Empaquetado con cartón

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1344.00 km

Dzieła sztuki

    Przewóz dzieł sztuki jest tematem, któremu powinno się przeznaczyć sporo uwagi, dlatego że są to nierzadko rzeczy o niemałej wartości, czy to majątkowej, czy uczuciowej.

    Żeby znaleźć ten typ transportu w giełdzie transportowej Clicktrans, kliknij w kategorię „Specjalnej ostrożności”. Masz wtedy przekonanie, że przesyłka zostanie zauważona przez przewoźnika. Jeżeli potrzebujesz, aby firma przewozowa spakowała płótno lub posąg, zapisz taką notkę w okienku „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód także uściślić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ogłoszeniem.

    Kiedy możesz sam opakować dzieło sztuki do transportu, pamiętaj o paru istotnych radach. Folia stretch będzie w sam raz do ochronienia powierzchni przed zarysowaniami. Kiedy pakujesz nią malowidło, folia bąbelkowa nie może przywierać do farby, warto więc wcześniej zabezpieczyć malunek w inną, nieklejącą powłokę, np. w pościel. Kiedy starasz się przetransportować rzecz w pudle czy kartonie, koniecznie wypełnij puste przestrzenie między dziełem sztuki a ściankami kartonu. Można do tego zastosować specjalne bloki styropianowe czy też plastikowe wypełniacze, jednak sprawdzą się także, pogniecione fragmenty makulatury, np. czasopism. Istotne jest, żeby opakowanie było raptem nieco większe niż przewożone dzieło sztuki, aby uniknąć przemieszczania się w obrębie paczki.

    Cena przewozu dzieła sztuki często zdarza się, że jest zadziwiająco niewysoka. Zrealizowany w serwisie Clicktrans przewóz dużego obrazu na trasie z Krakowa do Warszawy odbył się za tylko 100 zł.

Adres i termin nadania

Toledo, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Paris, Francja

Termin elastyczny