(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Cuadros (Nr 5283894)

Cuadros

Długość [m]:

130

Szerokość [m]:

90

Wysokość [m]:

180

Waga w kg (łączna):

25

Typ usługi:

Tylko transport

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 409.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

11 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

12 lis 2019


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki jest problemem, któremu powinno się poświęcić sporo uwagi, dlatego że są to nierzadko przedmioty o niemałej wartości, czy to pieniężnej, czy sentymentalnej.

            Kiedy planujemy znaleźć ten typ transportu w serwisie Clicktrans, kliknij w opcję „Specjalnej ostrożności”. Masz wówczas przekonanie, że przesyłka zostanie zauważona przez przewoźnika. Jeśli chcesz, żeby firma przewozowa zabezpieczyła płótno czy rzeźbę, zapisz taką notkę w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, jest możliwość także ustalić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod zleceniem.

            Jeżeli możesz sam spakować dzieło sztuki do przewozu, nie zapomnij o garści istotnych zaleceniach. Folia stretch będzie w sam raz do osłonięcia powierzchni przed zarysowaniami. Kiedy zawijasz nią obraz, folia stretch nie powinna przylegać do farby, warto więc wcześniej zawinąć malunek w inną, delikatniejszą dzianinę, przykładowo w pościel. Jeżeli starasz się przetransportować dzieło w pudełku lub kartonie, bezwarunkowo zapełnij puste przestrzenie między rzeźbą a ściankami skrzyni. Świetnym pomysłem jest do tego wziąć profesjonalne bloki styropianowe lub syntetyczne wypełniacze, ale nadadzą się także, pomięte fragmenty papieru, na przykład czasopism. Ważne jest, żeby pudło było jedynie odrobinę większe niż przewożone dzieło sztuki, żeby uniknąć przemieszczania się w obrębie pakunku.

            Cena przewozu obrazu może być nadspodziewanie mała. Przeprowadzony w giełdzie transportowej Clicktrans przewóz dużego obrazu na trasie z Krakowa do Warszawy odbył się za tylko 100 PLN.