(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Cube Cargo (Nr 7681353)

Cube Cargo
Waga
Sztuk
Cube Cargo
Długość
250 cm
50 kg
1
Łączna waga:
50 kg
Dystans
1058 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Friuli-Wenecja Julijska, Triest

Od 1 cze 2021 do 6 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bonn

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.