(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-04-22 09:46

Ćwiartka błotnik tylny audi (Nr 1743486)

Waga w kg (łączna):

40.00

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 337.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Skoczów, 43-430, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bracka 53, Ostrów Wielkopolski, 63-400, Polska

Termin elastyczny