(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

ćwiartka samochodu (ze ścianą grodziową i słupkiem A), drzwi, błotnik, skrzynia biegów, zderzak (Nr 4354565)

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

100.00

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

stretch

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 412.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Szamotuły

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Transport innych ładunków

Koszt przewozu różnych towarów jest uzależniony od rozmiaru towaru, daty przewozu jak również od dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Klasyfikacje ładunków

Transport towarów dzielimy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują platformę, na której rozkłada się nieduże przedmioty lub pakunki. Najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem palety są palety euro. Na paletach zazwyczaj przewozi się artykuły spożywcze, szkło, artykuły budowlane (na przykład farby, kamień itd.), okna jak również artykuły chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to transport towaru, który powinno się przewozić pojazdem ciężarowym i zajmuje zaledwie fragment przestrzeni do załadunku. Do tego typu przewozu stosuje się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL dotyczy transportu towaru, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej samochodu - Tira.
Przy takim typie transportu stosuje się różnego typu ciężarówki.

Kontenery – Transport pewnych towarów może wymagać pojemnika metalowego – głównie w przypadku transportu towarów płynnych oraz ładunków sypkich. W kontenerach można także przewozić towary drobne w opakowaniach – workach, pudełkach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – służy do przewozu ładunków płynnych i kawałkowych – bez problemu można poznać ją po charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przechylonej w tył lub na bok.

Inne ładunki – towary, które nie zaliczają się do wcześniej wymienionych typów można zaliczyć do tzw. towarów innych. Znajdują się tu m.in. zlecenia dotyczące przewozu rusztowania czy transportu okien.