(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

cześci lotnicze (Nr 5873525)

cześci lotnicze

Długość [m]:

300

Szerokość [m]:

60

Wysokość [m]:

60

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Ładunek: 34 fotele lotnicze o całkowitej masie 400 kg zajmujące około 8 m3 objętości 1 x cześć z samolotu – 50kg, 60cmx30cm0x60cm

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1310.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 24 lut 2020 do 25 lut 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Örebro, Örebro

Od 27 lut 2020 do 28 lut 2020


Transport innych ładunków

Transport różnych ładunków

Koszt przewozu różnych towarów bywa zależny od wielkości towaru, daty transportu jak również od odległości pomiędzy miejscem załadunku i rozładunku.

Rodzaje ładunków

Transport towarów rozdzielamy na podkategorie takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, kontenery oraz wywrotka.

Palety - obejmują podstawę, na której można układać niewielkie przedmioty lub pakunki. Najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem palety są palety euro. Na tych platformach zazwyczaj przewozi się artykuły spożywcze, paczki, towary budowlane (na przykład terakota, panele itd.), okna jak również materiały chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to transport towaru, który powinno się przewozić samochodem ciężarowym i zajmuje jedynie część przestrzeni ładunkowej. Do tego typu przewozu używa się ciągniki siodłowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL dotyczy przewozu ładunku, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Do takiego rodzaju przewozu stosuje się różnego rodzaju samochody ciężarowe.

Kontenery – Przewóz pewnych ładunków może wymagać pojemnika metalowego – głównie w przypadku transportu towarów płynnych lub towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można również transportować drobnicę w paczkach – skrzyniach, kartonach itp. W pojemnikach metalowych zdarza się również transport palet.

Wywrotka – służy do przewozu ładunków w postaci płynu i sypkich – łatwo rozpoznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekręconej w tył lub na bok.

Inne towary – ładunki, które nie zaliczają się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do tzw. towarów pozostałych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia odnoszące się do transportu rusztowania czy transportu okien.