(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Palety Dodano: 2018-05-27 14:38

Części samochodowe (Nr 2755484)

Części samochodowe

Wysokość [m]:

1.4

Waga w kg (łączna):

200.00

Liczba sztuk:

1

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [€]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Długość [m]:

140

Szerokość [m]:

2

Dystans: 1700.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne skrzynie używane w transporcie drobnych pakunków (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze pakunki lub zwykle są spakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest również umieszczona na paletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

    Konstrukcja kontenera jest solidna, co pozwala na wielokrotne zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada należyty sprzęt, który ułatwia montowanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki zazwyczaj przewozi się ciężarówkami.

Typy kontenerów

    Cenionym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku kontenerów 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć prawie 10 palet. Kontenery te przeważnie stosuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

    Dostępne są również kontenery 1C i 40-stopowe typu „open top” – ich rozmiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten typ pojemników wykorzystuje się przy transporcie surowców wkładanych z góry i materiałów sypkich.

    Typ pojemnika metalowego „flat rack” używany bywa w transporcie towarów przeogromnych i ciężkich pakunków. Ten typ pojemnika w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

    Pozostałymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane boki i wieko górne. Kontenery typu „rolling floor” mają podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, kontenery agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

    Cena transportu kontenera jest uzależniona od gabarytów oraz rodzaju transportowanego towaru, odległości oraz szczególnych warunków, które przewoźnik musi spełnić podczas przewozu.

Adres i termin nadania

Grimsby, Wielka Brytania

1 cze 2018

Adres i termin dostawy

Bibianna, 62-740, Polska

5 cze 2018