czesci samochodowe (Nr 7935221)

czesci samochodowe
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
czesci samochodowe
250 x 100 x 100 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
0 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Świdnica

12 sie 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Michigan, Detroit

14 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie używane w transporcie niedużych towarów (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze paczki lub zwykle są popakowane w worki, skrzynie lub kartony. Drobnica bywa także przewożona na paletach. Kontenery służą do transportu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura metalowego pojemnika jest wytrzymała, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy kontener posiada stosowny sprzęt, który ułatwia przymocowywanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki na ogół przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Popularnym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, na co dzień nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o obszerności blisko 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnętrzne pojemników metalowych 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener rodzaju 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć około 10 europalet. Pojemniki te przeważnie używa się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne są również kontenery 20-stopowe i 1A gatunku „open top” – ich wymiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten gatunek kontenerów używa się do przewożenia surowców pakowanych z góry i surowców sypkich.

Typ kontenera „flat rack” używany bywa w transporcie towarów olbrzymich i ciężkich towarów. Ten rodzaj pojemnika w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Innymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozchylane boki i dach. Kontenery typu „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Wyróżniamy także pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, pojemniki z obudową.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wymiarów i typu transportowanego ładunku, trasy oraz szczególnych elementów, które firma transportowa musi wykonać podczas transportu.