(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Części składowe drukarki 3D (Nr 4745728)

Długość [m]:

1.00

Szerokość [m]:

0.30

Wysokość [m]:

0.30

Waga w kg (łączna):

30

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 1585.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Anzio

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Będzin

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Transport urządzeń i sprzętu wymaga doświadczenia ze strony firmy transportowej, która powinna porządnie osłonić sprzęt, aby ustrzec się różnego rodzaju awarii, otarć jak także wgnieceń. Do najczęściej zlecanych ładunków w kategorii przewóz maszyn i sprzętu są frezarki, młoty, schładzarki, przesiewacze, konstrukcje stalowe, sprzęt medyczny, urządzenia solaryjne (solaria), urządzenia czyszczące, suszarnie oraz wiele innych.

Koszt przewozu maszyn i sprzętu

Cena transportu maszyn lub sprzętu jest zależna głównie od gabarytu i wagi przedmiotu, a dodatkowo od odległości od miejsca załadunku do punktu wyładunku. Głównie przewóz maszyn jest transportem ponadgabarytowym i wymaga należytych zaświadczeń jak również profesjonalnej wiedzy ze strony przewoźnika. W Polsce śr. cena  transportu urządzenia wynosi 1,28 zł za kilometr. Przykładowo, transport urządzenia wulkanizacyjnego w naszym kraju kosztuje 0,84-2,93 zł/km. Transport lady chłodniczej na terenie Polski związane jest z kosztem prawie 1,02 zł/km.

Cena transportu urządzeń i sprzętu za granicą

Głównymi kierunkami w międzynarodowym przewozie maszyn i sprzętu są Niemcy i Wielka Brytania. Średni koszt przewozu urządzeń i sprzętu na jeden kilometr przy trasie nasz kraj – Anglia jest wydatkiem około 0,70 PLN. Przykładowo, przewóz spawarki na trasie Polska – Anglia będzie kosztował blisko 0,23 zł/km. Za to na trasie nasz kraj – Niemcy za przewóz maszyn płacimy blisko 0,95 zł/km. Na tym odcinku za przewóz maszyny typu oklejarka kosztuje średnio 1,18 zł/km, a transport frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł za kilometr.