(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Częstochowa -> Yeovil (UK) materace sportowe (Nr 5361362)

Częstochowa -> Yeovil (UK) materace sportowe

Długość [m]:

2.05

Szerokość [m]:

1.25

Wysokość [m]:

1.50

Waga w kg (łączna):

260

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Zlecę transport 25 materacy sportowych o wym 200cm x 120cm x 5 cm każdy. Materaca moga byc spakowane na plaecie lub załadowane osobno.

Dystans: 1801.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Yeovil

30 lis 2019


Transport innych ładunków

Przewóz różnych towarów

Koszt transportu ładunków bywa uzależniony od gabarytów ładunku, terminu przewozu oraz dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Grupowanie ładunków

Transport towarów rozdzielamy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, pojemniki metalowe oraz wywrotka.

Palety - obejmują platformę, na której można układać nieduże rzeczy lub pakunki. Najbardziej używanym gatunkiem palety są palety euro. Na paletach najczęściej przewozi się meble, paczki, artykuły budowlane (takie jak terakota, panele itd.), okna jak także towary chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to transport ładunku, który musi być przewożony pojazdem - Tirem i zajmuje tylko fragment przestrzeni ładunkowej. Przy takim typie przewozu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL odnosi się do przewozu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu - Tira.
Do takiego rodzaju przewozu korzysta się z różnego typu ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Transport pewnych towarów wymaga użycia pojemnika metalowego – szczególnie przy przewozie towarów w postaci płynu i towarów sypkich. W kontenerach można także przewozić towary drobne w opakowaniach – workach, kartonach itp. W kontenerach można przewozić także palety.

Wywrotka – służy do przewozu ładunków w postaci płynu i kawałkowych – łatwo rozpoznać ją po szczególnej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej w tył lub na bok.

Pozostałe ładunki – towary, które nie zaliczają się do wcześniej wymienionych typów wówczas zalicza się je do ładunków innych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia dotyczące transportu popiołu czy transportu okien.