D38CC (Nr 8034021)

D38CC
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
D38CC
1100 x 310 x 385 cm
6000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
6000 kg
Dystans
2880 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Turcja, Izmir, Izmir

Od 1 sty 2022 do 30 kwi 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 1 sty 2022 do 6 maj 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Aby dostać dokładną wycenę za transport jachtu, trzeba podać gabaryty i ciężar łodzi. Takie dane można zdobyć od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się od końca dziobu do środkowej części rufy, natomiast wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość bierze się w najszerszym miejscu żaglówki. Rozeznanie się w wymiarach żaglówki ułatwi firmom transportowym dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi nakładane przez przepisy drogowe.

W przypadku, kiedy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze łodzi żaglowej jest niezbędna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem jachtu, warto zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić tylko te, które są niezbędne na pokładzie. Wszystkie przedmioty, jakie zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny być osłonięte i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, przyrządy elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt transportu żaglówki
Koszty przewozu żaglówki związane są zazwyczaj od rozmiarów i ciężaru łodzi żaglowej, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty przewozu małych łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Na przykład, za transport jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Za przewóz łodzi żaglowej na trasie uiszczono kwotę 2690 zł.