Dachowka (Nr 4910766)

Dachowka

Długość [m]:

120

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

60

Waga w kg (łączna):

300.00

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Dachowka 150 sztuk

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 417.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Targanice

Od 26 sie 2019 do 30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Wierzchowiska Pierwsze

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Transport innych towarów

Koszt transportu pozostałych ładunków bywa uzależniony od rozmiaru towaru, daty przewozu jak również od odcinka między miejscem załadunku i wyładunku.

Rodzaje ładunków

Transport ładunków dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełny samochód dostawczy, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują podłoże, na którym umieszcza się mniejsze przedmioty lub pakunki. Najpopularniejszym gatunkiem palety są palety euro. Na nich najczęściej transportuje się meble, paczki, materiały budowlane (takie jak terakota, panele itd.), drzwi czy produkty chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to transport towaru, który musi być przewożony samochodem - Tirem oraz zapełnia jedynie część przestrzeni ładunkowej. Do takiego rodzaju przewozu używa się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do transportu ładunku, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej samochodu - Tira.
Przy takim typie przewozu używa się różnego typu ciężarówki.

Kontenery – Transport pewnych towarów wymaga użycia kontenera – zwłaszcza w przypadku transportu ładunków w postaci płynu oraz ładunków sypkich. W kontenerach można również transportować drobnicę w paczkach – skrzyniach, kartonach itp. W pojemnikach metalowych zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – służy do przewozu materiałów płynnych i sypkich – można rozpoznać ją dzięki szczególnej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej do tyłu lub na bok.

Inne towary – ładunki, które nie klasyfikują się do wcześniej wymienionych typów wówczas zalicza się je do tzw. towarów pozostałych. Znajdziemy tu m.in. zlecenia odnoszące się do transportu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.