Dacia Duster (Nr 6752850)

Dacia Duster
Waga Sztuk:
Dacia Duster 1 Gen. (2010 - 2015) Crossover
Długość
431 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
162 cm
ok. 1400 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1400 kg
Dystans 2370 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 28 paź 2020 do 10 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Od 14 lis 2020 do 29 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.