dacia lodgy (Nr 7687086)

dacia lodgy
Waga
Sztuk
dacia lodgy
Długość
4498 cm
ok.
1263 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1263 kg
Dystans
1940 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Zelandia, Nykøbing Falster

Od 21 cze 2021 do 26 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Palafrugell

Od 28 cze 2021 do 29 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.