Dacia Logan (Nr 6562561)

Dacia Logan
Waga Sztuk:
Dacia Logan 1 Gen. (2004 - 2008) Sedan
Długość
425 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
152 cm
ok. 1064 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1064 kg
Dystans: 3639 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Donauwörth

Od 30 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Gruzja, Tbilisi, Tbilisi

Od 1 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.