(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dacia Logan MCV Steppway (Nr 5363962)

Dacia Logan MCV Steppway

Marka i model:

Dacia Logan MCV Steppway

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2401.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Flensburg

2 lut 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област Варна, Warna

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.