(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dacia Pickup (Nr 5157218)

Dacia Pickup

Marka i model:

Dacia LOGAN Pickup

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2175.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Algarve, Portimão

14 paź 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Berno, Radelfingen

11 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.