(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dacia Sander Stepway (Nr 5518483)

Dacia Sander Stepway

Marka i model:

Dacia Sander Stepway

Waga w kg (łączna):

2350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3931.00 km

Adres i termin nadania

Egipt, Prowincja Aleksandria, Aleksandria

10 gru 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Marsylia

12 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.