(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-13 14:27

Dacia sandero

(Nr 2152110)
Dacia sandero

Marka i model:

Dacia sandero

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1156.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Niederaußem, 50129, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jędrzejów, 28-300, Polska

Termin elastyczny