(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dacia Sandero (Nr 5542811)

Dacia Sandero

Marka i model:

Dacia

Waga w kg (łączna):

2340

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3164.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alacant / Alicante

Od 10 lut 2020 do 11 lut 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Rogaland, Stavanger

27 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.