Dacia Sandero (Nr 5546319)

Marka i model:

Dacia Sandero

Waga w kg (łączna):

2300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3164.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alacant / Alicante

16 gru 2019

Adres i termin dostawy

Norwegia, Rogaland, Stavanger

25 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.