Dacia Sandero (Nr 7448389)

Dacia Sandero
Waga
Sztuk
Dacia Sandero 2 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
405 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
151 cm
ok.
1029 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1029 kg
Dystans
4045 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 1 maj 2021 do 17 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.