(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

DAELIM S 3 (Nr 6046644)

DAELIM S 3

Marka i model:

daelim s 3

Waga w kg (łączna):

160

Liczba sztuk:

1

Dystans: 219.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Navalmoral De La Mata

Od 11 maj 2020 do 13 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Badajoz

Od 15 maj 2020 do 20 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.