(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 12:36

Daewoo Espero (Nr 2755128)

Daewoo Espero

Marka i model:

Daewoo Espero

Waga w kg (łączna):

1580.00

Dystans: 1162.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Emsdetten, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Termin elastyczny