(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 12:36

Daewoo Espero (Nr 2755132)

Daewoo Espero

Marka i model:

Daewoo Espero

Waga w kg (łączna):

1580.00

Dystans: 1162.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się często, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Emsdetten, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Termin elastyczny