(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 12:36

Daewoo Espero (Nr 2755140)

Daewoo Espero

Marka i model:

Daewoo Espero

Waga w kg (łączna):

1580.00

Dystans: 1162.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Emsdetten, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Termin elastyczny