(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 12:36

Daewoo Espero (Nr 2755144)

Daewoo Espero

Marka i model:

Daewoo Espero

Waga w kg (łączna):

1580.00

Dystans: 1162.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Emsdetten, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Termin elastyczny