Daewoo Racer (Nr 6609588)

Daewoo Racer
Waga Sztuk:
Daewoo Racer 1 Gen. (1986 - 1995) Sedan
Długość
448 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
139 cm
ok. 969 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 969 kg
Dystans 1070 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Peru, Gobierno Regional De Lima, Independencia

Od 5 gru 2020 do 6 gru 2020

Adres i termin dostawy

Peru, Region Cajamarca, Province Of Jaén

Od 9 gru 2020 do 11 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.