(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Daf 45 160 cała długość około 9m. Szerokość 2.3m. Waga około 6 ton. (Nr 2907148)

Marka i model:

Daf

Waga w kg (łączna):

6000

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Dystans: 608.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Reda

2 lip 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

6 lip 2018


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.