(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Daf cf 14 ton wywrotka (Nr 5612243)

Daf cf 14 ton wywrotka

Marka i model:

Daf cf wywrotka

Waga w kg (łączna):

14000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1669.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Feltham

Od 6 sty 2020 do 16 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 16 sty 2020 do 22 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.