(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Daf leyland 45 (Nr 6592705)

Waga
Sztuk
Daf leyland 45
Długość
7000 cm
7500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
7500 kg
Dystans
2095 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Lancashire, Preston

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Maków Mazowiecki

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.