(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Daf lf (Nr 5656519)

Marka i model:

Daf lf

Waga w kg (łączna):

4000

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1849.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Birmingham

27 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

2 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.