(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Daihatsu (Nr 4744796)

Daihatsu

Marka i model:

Daihatsu cuore

Waga w kg (łączna):

725.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2029.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Grecja, Ateny

Od 31 paź 2019 do 31 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.