(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Daihatsu Charade (Nr 4600729)

Marka i model:

Daihatsu Charade

Waga w kg (łączna):

800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 902.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Dolna Austria, Ternitz

Od 11 lip 2019 do 12 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

15 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.