Dalmatynczyk (Nr 6010894)

Dalmatynczyk

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 2214.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Mayo, Ballina

26 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Gniezno

28 maj 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.