(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Datsun 240z (Nr 4576785)

Datsun 240z

Marka i model:

Datsun 240z

Waga w kg (łączna):

1.04

Budżet zlecenia [€]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Alabama, Auburn

1 sty 2020

Adres i termin dostawy

Wyspa Man, Garff, Ramsey

Od 24 sty 2020 do 25 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.