Datsun mi-Do (Nr 6533139)

Datsun mi-Do
Waga Sztuk:
Datsun mi-Do 1 Gen. (2015 - 2020) Hatchback
Długość
395 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
150 cm
ok. 1160 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1160 kg
Dystans: 2029 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Corringham

Od 5 paź 2020 do 13 paź 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Od 19 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.