(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-29 13:16

De Frankfurt para Lisboa (Portugal). 10 x Citroen C1 3 puertas

(Nr 2246922)
De Frankfurt para Lisboa (Portugal). 10 x  Citroen C1 3 puertas

Marka i model:

Citroen C1 3 puertas

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [€]:

3500

Dystans: 2308.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Frankfurt nad Menem, 60549, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lizbona, 1100-148, Portugalia

Termin elastyczny