(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

De Tomaso Pantera x 1, Ford Transit x 1, Bentley Continental S1 Coupe x 1 (Nr 6807040)

De Tomaso Pantera x 1, Ford Transit x 1, Bentley Continental S1 Coupe x 1
Waga
Sztuk
De Tomaso Pantera
Długość
425 cm
1420 kg
1
Sprawny*:
Nie
Ford Transit
Długość
760 cm
Szerokość
244 cm
Wysokość
227 cm
1000 kg
1
Sprawny*:
Nie
Bentley Continental S1 Coupe
Długość
538 cm
1800 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
4220 kg
Dystans
1013 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Recke

Od 20 lis 2020 do 27 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Kaniów

Od 20 lis 2020 do 27 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.