(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

dennice stalowe (Nr 6768555)

Długość [m]:

2.51

Szerokość [m]:

2.51

Wysokość [m]:

1.00

Waga w kg (łączna):

1950

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

dennice stalowe o średnicy 2,51 m

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 631.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bad Laasphe

29 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Żagań

30 paź 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przewiezienia niewielki towar, który nie wymaga użycia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje użycia całej przestrzeni, wtedy wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się pojazdy, których ciężar przekracza 3,5 t. oraz pozostałe maszyny spełniające zasady ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka lub furgon. Typ samochodu ciężarowego powinien być dostosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny transportu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – waga i rozmiar. Wypada także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, należy opisać paczkę. Kluczowa bywa również informacja w temacie usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy także załadunek oraz wyładunek. Kluczowy jest także termin zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to z reguły palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.