(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-29 14:46

Derbi gp1 open 50cc

(Nr 2121810)
Derbi gp1 open 50cc

Marka i model:

Derbi gp1 open 50cc

Waga w kg (łączna):

103.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 402.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bilbao, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny